O NÁS

Proč bez obalu? Bez obalu=bez odpadu. Zero waste obchod v Ostravě. V dnešní době se lidé stálé více zamýšlí nad tím, jak ponechat svou odpadovou stopu na tomto světě co nejnižší. Jednou z cest je i nakupování bez obalů. Přijdete tedy se svými obaly a vyberete zboží dle libosti. Můžete tak používat své obaly opakovaně. Pokud náhodou zapomenete, můžeme Vám nabídnout zdarma čisté sklenice od zákazníků anebo zpoplatněné látkové pytlíčky či papírové sáčky.

Zaměřujeme se především na zboží z ekologické produkce, tzv. "BIO". Hodně dodavatelů...předevších lokálních potravin známe osobně a plně jim důvěřujeme, proto některé produkty o kterých víme, že byly pěstovány šetrně, nelpíme na certifikaci bio. U takové zboží většinou najdete info v textu.

Proč bio? Protože je to móda. Ne, to fakt ne! Ekologické zemědělství se snaží udržet půdu i pro další generace, nepoužívá nepřirozené postřiky, které půdu a organismy v ní žijící ničí. Navíc naše tělo tak díky takovým produktům může přijímat přirozenější stravu. Samozřejmě i ekologické pěstování má svou cestu...mnohdy se půda po konvenčním zemědělství regeneruje od chemie delší dobu nebo v sousedství může bydlet někdo, kdo chemii používá. Přesto se tito ekologičtí zemědělci snaží půdu i potraviny udržet v přirozené formě a jejich podpora za to stojí.

A jak jsme se k tzv. zero waste vlně dostali my? Kdo jsme my?

Ahoj Gabča, Tom a malý Čestmír, v týmu jsou s námi fajnové holky Julča,Sebča,Terka a Majda

Brázdili jsme svět kolama kamionu, viděli, jaký je všude nepořádek a protože jsme tíhli k přírodě, začali jsme hledat cesty, jak tu naši matku udržet co nejdéle ve své přirozenosti. Z klasických konzumentů a návštěvníků obchodních center, jsme se stali lidmi, kteří přemýšlí...
Zda opravdu potřebují nové oblečení. Když ano, třeba ho najdeme v secondhandu nebo u české značky. Proč také podporovat levnou pracovní sílu v dalekých zemích, za níž mnohdy stojí i velká ekologická zátěž.
Zda je zapotřebí použít jednorázový obal, když si cokoli kupuji.
Zda je potřeba jíst každý den maso.
Zda si můžu vybrat, jestli koupím cokoli v sousedství, v ČR nebo ze zahraničí.
Zda kvalita předčí kvantitu.
Zda zvíře, které mi poskytne stravu, žilo v přirozených podmínkách, bez stresu.
Zda...je toho spousty a jelikož v roce 2017 bylo bezobalových obchůdků ještě malinko, rozhodli jsme se do toho vstoupit právě my.

Zastavte se ochutnat přirozenou atmosféru obchůdku a příjemné obsluhy a třeba si odnesete i něco, co potěší Vaše chuťové pohárky.

Budeme se těšit, na viděnou :-)