Ghí 400ml bio

Kód: 3039
Neohodnoceno
Značka: Wolfberry
283 Kč / ks
Skladem
Máslový tuk, kterému se dnes říká podle indické kuchyně ghí, není žádnou novinkou ani v slovenská nivách a hájích. Naše babičky, nebo slavná kuchařka Magdalena Dobromila Rettigová, mu říkali přepuštěné máslo nebo šmolc. Oceňovali především to, že díky absenci vody a bílkovin nežlukne, takže v dobře uzavřené nádobě vydrží na chladném a tmavém místě i několik měsíců.

Ghí je čistý tuk, který se připravuje velmi pomalým propouštěním másla. Při této proceduře se z másla odpařuje voda, ale i vznikající pěna, ve které jsou mléčné bílkoviny, cukry a další látky, které obsahuje běžné máslo. Výsledným produktem je opravdu čistý tuk, který má žlutou barvu a lahodnou máslovou vůni i chuť s mírně nasládlým, ořechovým podtónem.

Ghí se sice vyrábí z másla, ale díky zpracování se v něm nenachází laktóza ani kasein. Díky této vlastnosti si ho mohou po konzultaci s lékařem, dopřát i lidé, kteří mají rádi chuť másla, ale trpí alergií na některou z mléčných složek.

Další z jeho neocenitelných vlastností je velmi vysoký bod zápalnosti, který se pohybuje kolem 240 ° C. Této schopnosti je dosaženo právě díky tomu, že při propouštění másla jsou odstraněny všechny jeho příměsi. Při pečení nebo smažení tak nedochází k prepalování látek obsažených v tucích s nižším bodem kouřivosti pokud jejich škodlivému uvolňování do potravin.

Wolfberry ghí je vyráběno z mléka z českých BIO farem, které se při péči o svou půdu a kravičky obejdou bez pesticidů, hnojiv nebo jiných chemikálií. Při jeho výrobě se nepoužívá umělých dochucovadel, barviv ani aroma, takže zákazník dostane ghí opravdu v jeho přirozené barvě, chuti a vůni.

Nutriční hodnoty ve 100 g:

Energie: 883 kcal / 3700 kJ; Tuky: 99.9gz toho 67.4g nasycené mastné kyseliny; Bílkoviny: 0.8g; Sacharidy: 0.1g - z toho cukry 0.1g; Sůl: 0g;

Minimální trvanlivost: V uzavřené nádobě na chladném a temném místě minimálně 12 měsíců. Při teplotě do 20 ° C můžete ghí skladovat i mimo ledničku.

Alergeny: může obsahovat stopy mléka

Země původu: Česká republika

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nutriční hodnoty ve 100 g
Energie:
3693 kJ/882 kcal; Tuky: 99 g – z toho  nasycené mastné kyseliny 65 g; Sacharidy: 0 g – z toho cukry 0 g, Vláknina: 0 g, Bílkoviny: 0 g; ; Sůl: 0 g;

Minimální trvanlivost
V uzavřené nádobě na chladném a temném místě minimálně 12 měsíců. Při teplotě do 20°C můžete ghí skladovat i mimo lednici.

100g = 70,75 Kč

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní
+ zálohovaná sklenice: 5 kč