Kontakt

BEZOBALU
Tyršova 1683/20
702 00 Ostrava

e-mail: info@bezobalu-ostrava.cz
tel.: + 420 770 635 654

tel. dodavatelé: + 420 770 635 612

 

Aneb proč k nám zavítat

Máte rádi přírodu, sebe, lidi, zvířata....? Říkáte si, že by jste rádi udělali něco pro to, aby tento svět vydržel ve své kráse co nejdéle, ale nechce se vám podnikat velké kroky? Stačí, začít sám u sebe. Takhle jednoduchý a přesto velký krok vám náš obchůdek umožní.

Hlavní myšlenkou obchodů bez obalu je ušetření zatěžování přírody nadbytečnými obaly - odpadky. Většina obalů je využitelná pouze jednou, či párkrát a tak zbytečně zatěžuje naši planetu a v závislosti na tom i nás samotné. Především u plastů a výrobků z něj (sáčky, igelitky) je doba rozkladu několik set let a recyklace možná pouze jednou a ne zrovna maximálně ekologicky. Zamořujeme tak životní prostředí naprosto nevyužitým odpadem. Na místo toho se můžeme navrátit k historii (a to ne tak dávné) nákupem surovin bez obalu, na váhu. Rozmyslíte se, jaké množství potraviny potřebujete nakoupit, vezmete své obaly a přijdete k nám. Zajistěte si např. sklenice, dózy, pytlíky, které nám mohou sloužit opravdu dlouho. Využijte sáčky ve kterých jste skladovali potraviny a dej jim tak druhý dech. V našem obchůdku můžete pořídit dlouhodobě využivatelné obaly, jako jsou lněné pytlíčky a sklenice. Nabízíme i papírové sáčky, které mají přijatelnější způsob recyklace než mikrotenové sáčky, avšak jsou záměrně za vyšší cenu aby jsme podporovali užívání dlouhodobě udržitelných obalů. 

Součástí této myšlenky je také snaha aby co nejvíce produktů, trávilo co nejkratší cestu ke spotřebiteli. Dlouhá cesta je totiž také jeden z důvodu, proč se některé potraviny zbytečně zabalují. Přitom kolikrát ani nevíme, že máme výrobce s kvalitním produktem na dosah ruky. Navíc zde naprosto zbytečně vzniká i stopa emisní.

Bez obalu se tedy v maximální možné míře snaží zajistit co nejvíce lokální a co nejvíce kvalitní produkty. Samozřejmě některé produkty je možné vyrobit pouze v zahraničí a tak např. rýži nebo mořskou sůl je nutné dovážet.

Jako bonus pro spotřebitele vychází i ušetření času. Vybíráte pouze podle druhu potraviny. Odpadnou starosti s tím, jestli jedny fazole jsou přitažlivější v obale fialovém, modrém či žlutém.

Další výhodou nákupu bez obalu je i nižší cena. Věděli jste, že u některých maloobchodních produktů je cena tvořena z 20 až 50 % právě obalem? U nás nakupujete se svým opakovaně použitelným obalem. Samozřejmě ceny je třeba srovnávat u produktů v téže kvalitě.

Rádi si připravujete jídlo z kvalitních surovin? Pak jste u nás správně. Kvalitní stravování je trendem dnešní doby a zároveň je součástí zdravého životního stylu všech lidí, kteří mají rádi sami sebe, zdraví své a svých blízkých. V našem obchodě je tato láska spojená i s láskou k přírodě. Když se budeme starat o přírodu, bohatě se nám odmění kvalitními potravinami a hezkým obrazem sebe samotné ve své živoucí síle a kráse, bez odpadků a nepotřebných obalů.

 

  

   

 

 

 

Jak začít?

Jelikož jsme obchod bez obalu, je žádoucí, abyste při návštěvě přišli s obaly svými. Vezměte si nákupní tašku a do ní vložte dózy, do kterých potraviny doma běžně přesypáváte. Že žádné dózy nemáte? Zkuste popřemýšlet kolik pytlíků, tašek, sklenic a jiných obalů jste v poslední době vyhodili třeba jen proto, že byly špinavé a vy jste neměli důvod je umývat. Tak teď si je odložte na stranu a přinesete s sebou. Kreativitě se meze nekladou... krabičky, sklenice, pytlíky, dózy, papírové sáčky od mouky většinou také vydrží opakované použití. Můžete si ušít, či jinak vytvořit své originální obaly. Naše váha má funkci tárování, tudíž Váš obal odvážíme a nasypeme zboží dle Vašich požadavků.

Pokud své obaly nemáte, nezoufejte. U nás si můžete zakoupit sklenice, lněné pytlíčky ušité chráněnou dílnou, či jiné, vytvořené místními ženami. Říkáte si:„Určitě budou drahé“, nebudou. Využijete je opětovně a proto ušetříte. Jako levnější variantu můžeme nabídnout pevné papírové sáčky (viz sortiment), které jsou opakovaně použitelné a na konci jejich životnosti snadno recyklovatelné. Záměrně je nabízíme za vyšší cenu abychom se snažili používat obaly, které mají dlouhou životnost. Pokud bude zrovna plno v našem bazaru sklenic, můžete si zdarma nabídnout sklenici a až budou doma zase nějaké přebývat Vám, tak je přinesete.

Pokud nemáte moc času a míváte častěji cestu kolem naší prodejny, přineste k nám své obaly společně se seznamem a množstvím požadovaných surovin. Přidejte tel. číslo nebo e-mail a my Vás nakontaktujeme až bude vše nachystáno.

Už po prvním nákupu zpozorujete, že je Váš odpadkový koš doma prázdnější.